001_ESG.jpg
Marzec 2024

 • P&Q aktywnie uczestniczy w tegorocznej edycji Akademia Liderek ESG. Wraz z innymi organizacjami, współtworzymy tę inspirującą inicjatywę, która zrzesza kobiety z pasją i zaangażowaniem w budowanie przyszłości zrównoważonej i odpowiedzialnej społecznie.
 • 001.webp
  Luty 2024

 • Miło nam poinformować, że farma fotowoltaiczna Miłkowice, której generalnym wykonawcą jest P&Q, uzyskała właśnie tymczasowe pozwolenie na użytkowanie - ION.
  Warto przypomnieć, że zaprojektowana, wybudowana i uruchomiona przez P&Q farma fotowoltaiczna Miłkowice, znajduje się w trójce największych tego typu projektów w Polsce, a zrealizowany przez nas zakres prac obejmował zarówno cześć wytwórczą jak i wyprowadzenie mocy, w tym oczywiście wszystkie niezbędne procedury, uzgodnienia i ustalenia z właściwymi organami oraz operatorem systemu elektroenergetycznego.
  Za bezawaryjną i zgodną z kodeksami sieciowymi pracę dba nasz autorski system ETA, pełniący w tym projekcie zarówno rolę systemu nadrzędnego jak i regulatora kluczowych, z punktu widzenia bezpieczeństwa systemu i efektywności generacji parametrów.
  Dziękujemy za współprace inwestorowi – Qualitas Energy, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy współtworzyć jego sukces.
 • 002_aktualnosci-kopia.webp
  Styczeń 2024

 • Kolejne realizacje na ten rok zakontraktowane!
  P&Q sfinalizowało właśnie podpisanie umów na budowę Farmy Wiatrowej Okonek oraz Farmy Wiatrowej Jastrowie.
  Inwestorem jest firma Vortex Energy Polska Sp. z o.o. będąca częścią grupy kapitałowej Vitol. Oba projekty zrealizujemy w formule pełnego BoP. Docelowo składać się będą z 12 turbin wiatrowych o łącznej mocy 53,1 MW (FW Okonek 22,8 MW; FW Jastrowie 30,3 MW) oraz infrastruktury technicznej, takiej jak drogi dojazdowe, place montażowe, fundamenty wraz ze wzmocnieniem podłoża, linii kablowych SN i WN, oraz stacji elektroenergetycznych GPO.
  W ramach podpisanych kontraktów P&Q będzie odpowiedzialne za kompleksową budowę, opracowanie projektów wykonawczych a także uruchomienie, przyłączenie do sieci oraz uzyskanie pozwoleń EON, ION oraz certyfikatu FON.

 • Kontynuujemy współpracę z Grupą Polenergia!
  P&Q Sp z o.o. zawarło umowy na wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych i budowlanych dotyczących realizacji Farm Fotowoltaicznych Szprotawa I oraz Szprotawa II o łącznej mocy 67 MWp, obejmujące także budowę stacji abonenckiej GPO 110/20 kV oraz linii kablowej 110kV relacji GPO do GPZ Szprotawa o długości niemal 8 km.
  W ramach podpisanych kontraktów P&Q będzie odpowiedzialne za kompleksową budowę, uruchomienie, przyłączenie do sieci oraz uzyskanie pozwoleń EON, ION oraz FON a także implementację systemu SCADA ETA. Inwestycje zlokalizowane są w gminie Niegosławice oraz gminie Szprotawa, w województwie lubuskim. Dziękujemy za zaufanie Inwestorowi Grupa Polenergia!

 • 001_aktualnosci.jpg
  Styczeń 2024

 • Informujemy, iż Marta i Marcin, założyciele spółki zdecydowali o powołaniu 𝙍𝙖𝙙𝙮 𝙉𝙖𝙙𝙯𝙤𝙧𝙘𝙯𝙚𝙟. Uznali bowiem, iż współpracując z Zarządem z tej perspektywy będą mogli wnosić do Spółki swoją wiedzę i doświadczenie, a jednocześnie pozwalać Zarządowi działać samodzielnie i odważnie, tak aby zdynamizować rozwój firmy i nadać jej inną świeżość i przez to – inne barwy!
  Jednocześnie skład Rady Nadzorczej gwarantuje olbrzymie merytoryczne wsparcie Spółce, wnosząc przy tym do inżynierskiej firmy kobiecą siłę i energię, gdyż 75% jej członków to kobiety!
  Z przyjemnością przedstawiamy naszą Radę Nadzorczą: Marcin Bartnicki jako Przewodniczący, Marta Popławska jako Wiceprzewodnicząca oraz dwie Panie, których w polskim środowisku biznesowym przedstawiać nie trzeba: Olga Sypuła (inżynier, project managerka, urbanistka, aktualnie zajmująca stanowisko Country Managerki European Energy Polska) i Dorota Kosacka (finansistka, najbardziej znana i ceniona w całej Polsce doradczyni podatkowa, prowadząca wiele szkoleń podatkowych, wielokrotnie nagradzana). Z tego miejsca dziękujemy obu Paniom za zaufanie i chęć przeżycia wspólnej przygody, wspólnej misji, ku wspólnym wyższym celom!

 • 002_zarzad_v2__545x570.webp
  Styczeń 2024

 • Jesteśmy dynamiczną firmą, która nie lubi nudy i wciąż poszukuje oryginalnych możliwości rozwoju na różnych możliwych płaszczyznach – technologicznych, organizacyjnych, ale i czysto ludzkich. Tym razem wprowadzamy w życie pomysł, który zrewolucjonizuje wszystkie aspekty naszej działalności. A zatem: w sylwestrową noc o północy weszła w życie długo przygotowywana i przełomowa dla naszej firmy zmiana, z której jesteśmy bardzo dumni. Pierwsza jej część to skład Zarządu zmniejszony do 4 osób - są to panowie: Radosław Juchimowicz, Franciszek Krawczyk, Damian Ołdziejewski oraz Piotr Sokołowski.
  Druga część zmiany dotyczy założycieli spółki, o czym napiszemy już wkrótce. Robimy to, aby nasz Pandateam przeżywał razem jeszcze fajniejsze przygody! 

 • 001.webp
  Grudzień 2023

 • Kolejny rok dobiega końca, a my nie zwalniamy tempa. Tym razem z dumą ogłaszamy podpisanie nowego kontraktu z Qair Polska S.A.
  W ramach inwestycji w formule Generalnego Wykonawstwa zrealizujemy prace projektowe oraz roboty budowlane dotyczące Elektrowni Fotowoltaicznej Zimnodół wraz z systemem wyprowadzenia mocy na wysokim i średnim napięciu. Zakres naszych działań obejmować będzie także przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej, uruchomienie, niezbędne testy oraz implementację systemu SCADA ETA autorstwa P&Q.
  Jest to kontynuacja naszej dotychczasowej owocnej współpracy. Dziękujemy za zaufanie Inwestorowi Qair Polska S.A.

 • Z dumą informujemy, że spółka UAB P&Q Lithuania uzyskała certyfikat VERT wydawany przez Krajową Radę Regulacji Energetyki - instytucję, która reguluje i kontroluje cały sektor energetyczny na Litwie. Dzięki temu nasi specjaliści są uprawnieni do realizacji obiektów o mocy powyżej 100 kW takich jak: elektrownie słoneczne i wiatrowe, stacje elektroenergetyczne oraz linie kablowe SN i WN na Litwie.
  Ma to fundamentalne znaczenie dla kontynuacji działań P&Q na terenie tego kraju.
 • 002.webp
  Listopad 2023

 • P&Q Sp. z o.o. jest jednym z głównych sponsorów 𝘿/𝙋/𝙒/𝙀/𝘾 // 𝙉/𝙋/𝙆/𝙀/𝙒 – 𝘾𝙊𝙉𝙁𝙀𝙍𝙀𝙉𝘾𝙀, która odbędzie się 16.11.2023 w NOVOTEL #POZNAŃ CENTRUM.
  Z przyjemnością wspieramy to wydarzenie, tym bardziej że dzięki niemu wzmacniamy #rozwój działalności i rozpoznawalność naszej spółki na rynku niemieckim.
 • 001.webp
  Październik 2023

 • Zawsze z dumą podkreślamy, że P&Q Sp. z o.o. wywodzi się z Podlasia. To właśnie tu, w Białymstoku chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy, dlatego z przyjemnością zostaliśmy sponsorem najbliższego wydarzenia sportowego, meczu #Jagiellonia - #StalMielec. Przy okazji współpracy z klubem Jagiellonia Białystok przeprowadzimy również prelekcję na temat odnawialnych źródeł energii w białostockiej szkole podstawowej SP nr 9. Z ogromnym entuzjazmem wprowadzimy młodzież w tajniki naszej branży! To wspaniałe, że dzieci, poza sportem, mają tak szerokie zainteresowania. W końcu OZE to temat o przyszłości nas wszystkich.

 • 27.10.2023 braliśmy udział w konferencji Baltic Energy Forum 2023. Naszą firmę reprezentował Aivaras Vozgirdas, Country Manager P&Q Sp. z o.o. na Litwie, który wziął udział w debacie Temat debaty: "𝔽𝕚𝕟𝕒𝕟𝕤𝕠𝕨𝕒𝕟𝕚𝕖 𝕡𝕣𝕠𝕛𝕖𝕜𝕥𝕠́𝕨 𝕖𝕟𝕖𝕣𝕘𝕚𝕚 𝕠𝕕𝕟𝕒𝕨𝕚𝕒𝕝𝕟𝕖𝕛 𝕚 𝕨𝕪𝕫𝕨𝕒𝕟𝕚𝕒 𝕫𝕨𝕚𝕒̨𝕫𝕒𝕟𝕖 𝕫 𝕥𝕣𝕒𝕟𝕤𝕒𝕜𝕔𝕛𝕒𝕞𝕚 𝕗𝕦𝕫𝕛𝕚 𝕚 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕛𝕖̨𝕔́".

 • 𝘾𝙖𝙗𝙡𝙚 𝙥𝙤𝙤𝙡𝙞𝙣𝙜 to innowacyjne podejście, w którym następuje fuzja minimum dwóch odnawialnych źródeł energii do tego samego przyłącza. W duchu tego rozwiązania do jednej z realizowanych przez nas inwestycji - Farmy Wiatrowej Sompolno o mocy 26,4 MW, na zlecenie Greenvolt Power, dobudujemy i przyłączymy farmę fotowoltaiczną o mocy 10MWp. Dzięki wykorzystaniu tego samego przyłącza do sieci elektroenergetycznej, klient będzie mógł zwiększyć zdolność do produkcji energii odnawialnej.
  To ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej!

 • Niedawno gościliśmy na gali Złotej Setki Podlaskiego za 2022 rok, czyli corocznej uroczystości prezentującej najlepsze podlaskie przedsiębiorstwa, organizowanej przez Kurier Poranny pod patronatem województwa podlaskiego. To już drugi raz, kiedy znaleźliśmy się w uhonorowanym gronie - w ubiegłym roku otrzymaliśmy nagrodę za Debiut Roku 2021 – a za rok 2022 odnotowaliśmy awans w rankingu aż o 25 pozycji! Dziękujemy za wyróżnienie, które podkreśla zrównoważony wzrost i ciągły rozwój P&Q Sp. z o.o.!

 • 001.webp
  Październik 2023

 • P&Q Sp. z o.o. dołączyło do grona firm wspierających Stowarzyszenie "Z energią o prawie" jako Złoty członek wspierający. Jesteśmy pewni, że będzie to współpraca pełna energii!

 • W październiku odbędzie się konferencja Baltic Energy Forum. P&Q Sp. z o.o., jako partner tego wydarzenia, aktywnie angażuje się w rozwój zielonej energii na Litwie.
  W nadchodzącym forum wezmą udział przedstawiciele sektora prywatnego i rządowego z regionu. Z ramienia P&Q jako panelista wystapi nasz Country Manager Aivaras Vozgirdas.
 • 001.webp
  Wrzesień 2023

 • 19 września odbyła się uroczysta gala XXXIII edycji Konkursu PZITB „𝔹𝕦𝕕𝕠𝕨𝕒 ℝ𝕠𝕜𝕦 𝟚𝟘𝟚𝟚”. Nagroda jest przyznawana corocznie, od 1989 r., przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
  Tytuł ten został przyznany Grupa Tauron Zielona Energia za budowę Farmy Wiatrowej Piotrków – inwestycji, w ramach której P&Q Sp. z o.o. odpowiadało za budowę systemu wyprowadzenia mocy oraz linii SN, wraz z uruchomieniem i przyłączeniem do sieci OSD, a 𝙈𝙀𝙂𝘼 𝙎.𝘼.. za kompleksowe prace fundamentowe oraz drogowe.
  Głównymi kryteriami przyznawania nagród były m.in. jakość robót, organizacja budowy, bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia, wdrożone rozwiązania techniczno-technologiczne, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.
  Serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym!

 • Na zaproszenie VSB Group mieliśmy olbrzymią przyjemność uczestniczyć w uroczystości otwarcia farmy wiatrowej Baranów-Rychtal. Uroczystość była podwójnie miła, gdyż nasza spółka jest już na półmetku kolejnej realizacji na zlecenie VSB tj. #farmywiatrowej Racibórz.
 • 002.webp
  Sierpień 2023

 • P&Q Sp. z o.o. podpisało z EMEREN Poland umowę na budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej 18MW. Nowy kontrakt obejmuje kompleksową realizację wraz z uruchomieniem oraz uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i certyfikatów zgodnych z kodeksem sieciowym.
  Jest to kontynuacja pomyślnej współpracy z Inwestorem.

 • P&Q Sp. z o.o. zawarło z Iberdrola Deutschland umowę EPC dotyczącą realizacji systemu wyprowadzenia mocy na poziomie wysokiego napięcia z Elektrowni Fotowoltaicznej Boldekow o łącznej mocy 56,3 MWp, zlokalizowanej w Meklemburgii na Pomorzu Zachodnim w Niemczech.
 • 545x570.jpg
  Lipiec 2023

 • Konsorcjum P&Q  – ONDE, w którym P&Q Sp. z o.o. pełni funkcję Lidera, podpisało kontrakt na budowę Farmy Wiatrowej Głuchów II. Całkowita wartość inwestycji to 37 mln. PLN netto zaś Inwestorem jest firma NOVENERGIA należąca do koncernu Total Eren. ️
  Projekt Głuchów II zostanie zrealizowany w formule pełnego BoP, a zakresem obejmuje budowę 10 fundamentów turbin wiatrowych o łącznej mocy 20MW oraz infrastruktury technicznej, takiej jak drogi dojazdowe, place montażowe, linie kablowe SN, linie światłowodowe oraz rozbudowa stacji transformatorowej.
  Przed nami nie lada wyzwanie, ponieważ prace w zakresie elektroenergetycznym będą realizowane na czynnej stacji SN/WN, przy zachowaniu minimalnych okresów wyłączeń, tak by jak najmniej wpływać na produkcję energii przez istniejącą już Farmę Wiatrową Głuchów.

 • P&Q zawarło z Greenvolt Power umowę na budowę Farmy Wiatrowej Pelplin. Projekt w formule pełnego BoP zostanie zrealizowany w konsorcjum z CJR Renewables, a rolę Inżyniera Kontraktu będzie pełnić TENSEC. W zakres naszych działań wchodzi budowa stacji GPO oraz linii kablowych WN i SN. Farma Wiatrowa Pelplin docelowo składać się będzie z 16 turbin wiatrowych, dróg dojazdowych, linii kablowych SN 30 kV, stacji elektroenergetycznej GPO oraz linii kablowej WN relacji GPO 30/110 kV FW Pelplin – Stacja Elektroenergetyczna 400/110kV Pelplin. Dziękujemy za zaufanie Inwestorowi Greenvolt Power, z którym P&Q  współpracuje także przy budowie Farmy Wiatrowej Sompolno.

 • 002.webp
  Maj 2023

 • Już w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, w Białymstoku odbędzie się 𝕎𝕚𝕖𝕝𝕜𝕚 ℕ𝕒𝕤𝕫𝕡𝕚𝕜𝕠𝕨𝕒𝕟𝕪 𝔽𝕖𝕤𝕥𝕚𝕨𝕒𝕝, organizowany przez Fundację Naszpikowani.pl, ❤ która wspiera dzieci i dorosłych z chorobami hematologicznymi, onkologicznymi oraz czekającymi na przeszczep szpiku. P&Q Sp. z o.o., jako 𝙋𝙡𝙖𝙩𝙮𝙣𝙤𝙬𝙮 𝙎𝙥𝙤𝙣𝙨𝙤𝙧, będzie aktywnie uczestniczyć w samym sercu tej wyjątkowej imprezy. Cieszymy się, że możemy być częścią tak wspaniałej idei. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spędzenie pierwszej czerwcowej niedzieli na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

 • Podjęliśmy ważny krok w kierunku realizacji strategii dotyczącej wejścia z naszą ofertą do krajów bałtyckich. Zawarliśmy umowy na budowę dwóch farm fotowoltaicznych na Litwie! Jest to kolejna inwestycja realizowana z Green Genius, Klientem, z którym współpracujemy od początku istnienia naszej spółki. Najnowsze kontrakty dotyczą realizacji farm fotowoltaicznych o mocy 11MW oraz 5 MW, obu z użyciem systemów nadążnych tracker.
 • 004_pl.webp
  Kwiecień 2023

 • P&Q został Diamentowym Patronem Kongresu Energetyki Przyszłości w Toruniu, który odbędzie się w dniach 18-19 kwiecień 2023. Tegoroczna edycja została podzielona na dwa filary. Pierwszy z nich obejmie zagadnienia rozwoju energetyki odnawialnej oraz jej roli w systemie elektroenergetycznym. Drugi, będzie poruszał tematy dotyczące wpływu cen energii na przedsiębiorstwa. W wydarzeniu wystąpią prelegenci z ramienia P&Q: Aleksandra Lulewicz, Urszula Rutkowska oraz Piotr Sokołowski.
 • 001.webp
  Marzec 2023

 • Pragniemy ogłosić, że w dniu 1 marca 2023 roku, funkcje członków Zarządu Spółki P&Q Sp. z o.o. objęli:

  ◾️ Damian Ołdziejewski
  ◾️ Radosław Juchimowicz
  ◾️ Franciszek Krawczyk
  ◾️ Piotr Sokołowski

  Poszerzenie Zarządu związane jest z planami dalszego, dynamicznego rozwoju Spółki. Nowy skład oznacza też nową energię, nowe pomysły, nową strategię. Połączenie młodości i doświadczenia gwarantuje zarówno stabilizację Spółki i bezpieczeństwo jej pracowników, ale też fun z pracy dla nas wszystkich! A to jest najlepszym sposobem na zbudowanie wspólnoty osób, które mogą na sobie polegać, niezależnie od warunków społecznych, politycznych czy gospodarczych, co w dzisiejszych czasach stanowi wartość samą w sobie. Takie właśnie nadzieje wiążemy z tą zmianą! 
 • 001.webp
  Styczeń 2023

 • Nie ma lepszego dowodu uznania, niż zaufanie Klienta, z którym pracujemy od samego początku istnienia naszej spółki. Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy właśnie kolejny, znaczący kontrakt z GreenGenius. Zlecenie obejmuje budowę 4 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 40MW, które zostaną zrealizowane przy użyciu systemów nadążnych tracker. 
 • 002.jpg
  Grudzień 2022

 • Koniec roku to zazwyczaj czas refleksji i podsumowań, ale w P&Q Sp. z o.o. nie zwalniamy tempa! Z ogromną przyjemnością informujemy Was o nowo podpisanym kontrakcie, który zrealizujemy na zlecenie Grupa Polenergia.
  Farma fotowoltaiczna Strzelino o mocy ponad 45MW to kolejna inwestycja, która zostanie wybudowana przez nas w formule EPC. Kontrakt obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, wybudowanie i uruchomienie farmy fotowoltaicznej wraz z wyprowadzeniem mocy składającym się między innymi z linii kablowej wysokiego napięcia i stacji abonenckiej WN/SN.

 • Pomyślny wiatr wciąż sprzyja P&Q Sp. z o.o. - podpisaliśmy kolejny strategiczny kontrakt. Umowa obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej BC-WIND, należącej do jednego z największych deweloperów morskiej energetyki na świecie OW Ocean Winds Polska. Zakres prac obejmuje niezbędną dokumentację wraz z czynnościami formalno-prawnymi (w tym dotyczącą stacji 400/220 kV, linii kablowych 400kV i 220kV) oraz pogłębione analizy techniczne.
  Firma Ocean Winds wierzy w potencjał Morza Bałtyckiego i rozwija swój pierwszy w tym regionie projekt morskiej farmy wiatrowej, należący do grupy inwestycji posiadającej zabezpieczenie w postaci 25-letnigo kontraktu różnicowego.
 • 002.webp
  Listopad 2022

 • Z przyjemnością informujemy, że z firmą Ignitis Renewables (REN), zawarliśmy umowę na generalne wykonawstwo! W konsorcjum z ONDE wybudujemy farmę wiatrową, na którą składa się łącznie 38 turbin wiatrowych.
  Cieszymy się, że możemy być częścią tak ogromnego przedsięwzięcia.
 • 001_pl.webp
  Listopad 2022

 • W ubiegłym tygodniu odbyła się gala XIX Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego".  

  Na wspomnianej gali, nasza firma została uhonorowana nagrodą w kategorii Debiut Roku 2021. To dla nas znacząca nagroda i sygnał, że podążamy we właściwym kierunku. 
 • 001.webp
  Październik 2022

 • W ramach konsorcjum P&Q Sp. z o.o.  i CJR Renewables zrealizujemy kontrakt w pełnej formule BoP farmy wiatrowej SOMPOLNO o łącznej mocy 26,4 MW.
  Jesteśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie stacji elektroenergetycznej SN/WN, sieci średniego napięcia oraz linii kablowej WN wraz z przyłączem do stacji OSD.

  Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac!
 • 001-1.webp
  Październik 2022

 • Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji Targów Pracy Politechniki Białostockiej. Miło nam poinformować, że P&Q Sp. z o.o. będzie jednym z niemal 70. wystawców obecnych na wydarzeniu. Targi odbędą się w środę, 19 października, w godzinach 10 - 17 w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nasze stoisko znajdą Państwo tuż przy obok głównego wejścia oraz wyjścia do “strefy chilloutu”.   

  Targi odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Wśród patronów medialnych znajduje się GoWork.pl — jeden z czołowych serwisów publikujących oferty pracy z Białegostoku, jak również innych miast kraju. Przedstawiciele P&Q Sp. z o.o. umożliwią studentom i absolwentom, nie tylko kierunków technicznych, zapoznanie się, między innymi, z warunkami zatrudnienia i możliwościami rozwoju w naszej firmie. Wspieranie karier młodych osób w branży projektów energetycznych i przemysłowych to jedna z naszych głównych wartości. Bardzo cieszy nas możliwość odbycia inspirujących rozmów na temat kondycji i przyszłości branży oraz przedstawienia swojej oferty wszystkim zainteresowanym. Jeszcze raz zapraszamy Państwa do Białegostoku.
 • image-45.png
  Wrzesień 2022

 • Z radością informujemy, że P&Q Sp. z o.o. będzie PARTNEREM tegorocznej, XI edycji Akademii Energii oraz V edycji Akademii Liderek Biznesu, organizowanych przez  Fundacja im. Lesława A. Pagi. Wspieranie młodych i utalentowanych osób to inwestycja w przyszłość naszej branży, jak również w przyszłość kolejnych pokoleń. W dobie nieuniknionej transformacji energetycznej oraz dynamicznie piętrzącymi się wyzwaniami w świecie polityki i ekonomii, jesteśmy zobligowani do jeszcze większego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Czynnie uczestniczymy w procesie budowania fundamentu pod bezpieczną przyszłość nas wszystkich, czego dowodem jest wspólne z Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz pozostałymi partnerami zaangażowanie się we wspieranie ambitnych umysłów.

 • 002.webp
  Maj 2022

 • P&Q rozpoczyna projekt Miłkowice o mocy 113MW.
  Z ogromną dumą informujemy, że realizacja tak dużego projektu została kompleksowo powierzona właśnie nam! Jest nam niezmiernie miło, że cieszymy się ogromnym zaufaniem Inwestorów. Projekt Miłkowice jest wymiernym wyznacznikiem ciągłego wzrostu tego zaufania, zaś jego praprzyczyną nasz Zespół, gwarantując engineering na absolutnie najwyższym poziomie!
  Już wkrótce ruszamy z pierwszymi pracami na terenie budowy!

 • Oprócz budowy pod klucz obiektów wiatrowych i fotowoltaicznych, P&Q specjalizuje się także w projektowaniu i budowie infrastruktury służącej wyprowadzeniu mocy z tego typu obiektów. Połącznie unikalnych kompetencji, wielu lat doświadczenia i umiejętności współpracy z operatorami sieci dystrybucyjnej oraz przesyłowej stale skutkują pozyskiwaniem nowych zleceń w tym obszarze. W ostatnim czasie pozyskaliśmy między innymi zlecenia na budowę rozdzielni sieciowej 110kV służącej wyprowadzeniu mocy z farmy wiatrowej Rywałd, a także budowę stacji elektroenergetycznej WN/SN na potrzeby farmy wiatrowej Korytnica II o mocy ponad 50MW.

 • 002.jpg
  Styczeń 2022

 • Z przyjemnością informujemy, iż P&Q podpisało z OW Ocean Winds umowę na prace koncepcyjne dotyczące lądowej stacji transformatorowej 220/400kV będącej elementem morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Projekt należy do grupy inwestycji posiadającej zabezpieczenie w postaci 25-letniego kontraktu różnicowego. Jesteśmy dumni, że nasza wiedza i kompetencje przyczyniają się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
 • Z przyjemnością informujemy, że zawarliśmy kolejny kontrakt na budowę farmy wiatrowej! W woj. wielkopolskim dla Windpower Poland wybudujemy do końca tego roku farmę złożoną 18 turbin marki Vestas o łącznej mocy 39,6 MW. Łączna wartość zlecenia to 72,3 mln zł netto, z czego ok 30 mln zł przypada spółce P&Q Sp. z o.o. Nabieramy tempa w nowym roku! To już 13 kontrakt na budowę farmy wiatrowej, który realizujemy od początku działalności spółki, czyli od stycznia 2020 roku.
 • Generalne wykonawstwo: Działamy i z impetem wchodzimy w 2022 rok!  Podpisaliśmy kolejną umowę BoP – dla naszego Klienta wybudujemy farmę wiatrową o mocy ok. 30 MW zlokalizowaną w północnej Polsce.
 • 001.jpg
  Grudzień 2021

 • Miło nam poinformować, że od stycznia 2022 otwieramy nasze biuro w Trójmieście!
  Będziemy dostępni pod adresem: ul. Jana Sobieskiego 27, Sopot.

 • 002_png.png
  Listopad 2021

 • Zlokalizowany w województwie podlaskim projekt o mocy 8,0 MW, którego realizację właśnie rozpoczęliśmy, jest przykładem na to, jak poszczególne obszary naszej firmy osiągają efekt synergii z korzyścią zarówno dla Klienta, jak i P&Q. Uczestniczymy w tym projekcie od prawie 2 lat, a więc od samego początku. Wyjątkowość jego wynika z możliwości kształtowania wszelkich warunków już na etapie dewelopmentu, by później mieć komfort budowania infrastruktury doskonale nam znanej.

  Życzylibyśmy sobie, by tak właśnie wyglądała nasza praca, a więc prawdziwie twórcza. Taki układ pozwala na 100% spełnienia się w roli profesjonalisty i jednocześnie prawdziwą odpowiedzialność za realizację - bo wynikającą z konkretnego doświadczenia z etapu przygotowawczego.

  Projekt ten, niczym soczewka, skupił istotne wartości dostarczane przez nas w fazie przedrealizacyjnej – merytoryczne wsparcie w zakresie Grid Connection Management, doradztwo prawne, ekonomiczne i techniczne w procesie akwizycji projektu, a także optymalizację i value engineering na etapie przygotowania do jego uruchomienia. Ukoronowaniem powyższego jest rozpoczęcie przez P&Q prac projektowych i budowlanych w formule EPC. By w pełni profesjonalnie zamknąć cały projekt, zaimplementujemy nasze rozwiązanie do zarządzania aktywami energetycznymi – ETA, które zapewni bezpieczną i sprawną eksploatację farmy w przyszłości. Uwieńczeniem powyższego jest rozpoczęcie przez P&Q prac projektowych i budowlanych w formule EPC. Wdrożymy nasze rozwiązanie do zarządzania aktywami energetycznymi - ETA, aby całkowicie i profesjonalnie zamknąć cały projekt. Oprogramowanie ETA zapewni bezpieczną i wydajną pracę farmy w przyszłości.

  Cieszymy się także z tego, że przy okazji tego projektu inżynierowie P&Q mogli nie tylko swoją dotychczasową wiedzą zapewnić mu kluczowy merytoryczny wkład, ale także poszerzyć swoje doświadczenie o transakcje i akwizycje projektów OZE. Rozwój osobisty i profesjonalny zespołu P&Q to "gałąź" naszej działalności, którą pielęgnujemy szczególnie starannie.

 • 001.jpg

 • Generalne wykonawstwo: Kolejna dobra wiadomość! Konsorcjum P&Q i ONDE podpisało umowę oraz otrzymało od Inwestora - European Energy polecenie rozpoczęcia prac związanych z budową Farmy Wiatrowej, składającej się z 11 turbin zlokalizowanych w województwie zachodniopomorskim o łącznej mocy 38,8 MW, która już niedługo będzie zasilać świat zieloną energią!

 • Generalne wykonawstwo: Miło nam poinformować, że konsorcjum P&Q i ONDE wybuduje kolejną Farmę Wiatrową! 11 turbin zlokalizowanych w powiecie kępińskim o łącznej mocy 42,9 MW będzie produkować czystą i naturalną energię. Jak zawsze jesteśmy pełni emocji i energii na nowe wyzwania.

 • 1.jpg
  Październik 2021

 • Generalne wykonawstwo: Z przyjemnością informujemy, że P&Q Sp. z o.o. jako Lider Konsorcjum P&Q – ONDE podpisał kolejny kontrakt BoP na budowę Farmy Wiatrowej Rywałd (27MW). Odpowiadamy za pełen zakres eBoP (zaprojektuj i zbuduj) - stacja elektroenergetyczna GPO wraz z przyłączem wysokiego napięcia do stacji elektroenergetycznej Energa oraz liniami kablowymi SN do turbin. Cieszymy się, że Inwestor – KGAL – po raz kolejny nam zaufał.

 • Generalne wykonawstwo: Kolejne dobre wiadomości! Dla naszego Inwestora Qair Polska rozpoczynamy budowę farmy fotowoltaicznej Kalisz Pomorski.
  Moc tej farmy to nie bagatela, bo aż 60 MW. Jesteśmy dumni z budowy tak dużego projektu!
  P&Q odpowiada za projekt wykonawczy, budowę i uruchomienie farmy.

 • aktualnosci_09.webp
  Wrzesień 2021

 • Generalne wykonawstwo: Z przyjemnością informujemy, że zaczynamy kolejny, czwarty już pakiet projektów PV dla naszego stałego Klienta.
  Stałe, partnerskie relacje oraz zaufanie motywują nas do dalszej pracy.

 • 545x570.webp
  Sierpień 2021

 • Generalne wykonawstwo: FW Dobrzyca: Po 6 tygodniach od uzyskania pozwolenia na podanie napięcia EON oraz energetyzacji obiektu zespół P&Q oraz Inwestora osiągnął kolejny ważny kamień milowy uzyskując tymczasowe pozwolenie na użytkowanie ION. Dzięki temu już na etapie montażu turbin nie ma ograniczeń w przesyle energii do sieci.

 • lipiec2021.webp
  Lipiec 2021

 • ETA: Z przyjemnością informujemy, że P&Q staje się częścią drugiego co do wielkości projektu wiatrowego w Polsce – Dębnica Kaszubska i Biały Bór to łączne 166 MW. Dostarczamy tam nasz autorski system ETA, na potrzeby integracji systemów pomiarowych oraz rozliczania energii w jednej platformie. Dziękujemy za współpracę znakomitemu zespołowi projektowemu ze strony inwestora Ibereolica.

 • czerwiec2021.webp
  Czerwiec 2021

 • Generalne wykonawstwo: Miło nam poinformować, że na zlecenie OX2 zbudujemy stację transformatorową 110/33 kV z wyprowadzeniem mocy na poziomie WN – na potrzeby Farmy Wiatrowej Huszlew (45MW). P&Q zaprojektuje i wybuduje stację GPO wraz z podłączeniem wysokiego napięcia do stacji PGE. Niniejszy kontrakt będzie realizowany w formule BoP. Zamawiający powierzył nam również przeprowadzenie wszelkich procedur związanych z uzyskaniem EON oraz ION.

 • Maj2021.webp
  Maj 2021

 • Generalne wykonawstwo: Z prawdziwą przyjemnością, tradycyjnie już informujemy o kolejnej farmie wiatrowej – Werbkowice, składającej się z 10 turbin wraz z infrastrukturą 110kV – którą zbudujemy w formule BoP, czyli pod pełną kontrolą naszego profesjonalnego zespołu. Dziękujemy inwestorowi za zaufanie, a wszystkim zaangażowanym w projekt życzymy powodzenia!

 • Generalne wykonawstwo: Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu budowy zespołu farm fotowoltaicznych Sulechów II oraz Sulechów III o łącznej mocy 22 MWp realizowanych na zlecenie grupy Polenergia.

 • Kwiecien2021.webp
  Kwiecień 2021

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q podpisało kolejną umowę dotyczącą zaprojektowania wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej. Dla jednego z naszych Klientów opracujemy projekt budowlany i uzyskamy prawomocne pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy około 40MW wraz z linią elektroenergetyczną WN oraz stacją GPO SN/WN.

 • Marzec2021.webp
  Marzec 2021

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, na zlecenie naszego nowego Klienta, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wybuduj), siedem kolejnych projektów fotowoltaicznych zlokalizowanych w województwie śląskim, o mocy 1 MW każdy. Jesteśmy niezmiernie dumni z rozwijającej się współpracy. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na jesień 2021.

 • Telemetria i automatyka: P&Q rozpoczyna, na zlecenie naszego Klienta, realizację wykonania telemetrii 29 projektów fotowoltaicznych, o mocy 1 MW każdy. Jesteśmy niezmiernie dumni z rozwijającej się współpracy. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec lata 2021.

 • Luty2021.webp
  Luty 2021

 • Generalne wykonawstwo: Nasze konsorcjum z MEGA S.A. uzyskało polecenie rozpoczęcia prac dotyczące Farmy Wiatrowej Piotrków. P&Q w ramach konsorcjum odpowiada za wybudowanie kompletnej infrastruktury energetycznej wysokiego i średniego napięcia (linia kablowa WN, linii kablowe, stacja WN/SN). Właścicielem projektu jest spółka należąca do grupy TAURON.

 • styczen2021.webp
  Styczeń 2021

 • Generalne wykonawstwo: P&Q podpisała z naszym stałym Klientem nowy kontrakt w formule BoS. Umowa dotyczy zaprojektowania i budowy siedmiu elektrowni PV o mocy 1 MW każda, zlokalizowanych w pięknym regionie Wielkopolska.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, na zlecenie naszego nowego Klienta, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wybuduj), trzy kolejne projekty fotowoltaiczne o mocy 1 MW każdy. Cieszymy się, że ciągle poszerzamy grono naszych Partnerów!

 • Generalne wykonawstwo: Rozpoczynamy kolejny projekt wiatrowy. Dla jednego z naszych Klientów, wiodącego globalnego inwestora w branży energetycznej, zaprojektujemy i wybudujemy „pod klucz” infrastrukturę energetyczną wysokiego i średniego napięcia (stacja elektroenergetyczna z przyłączem 110kV oraz system kablowy SN) kolejnej farmy wiatrowej. Główne prace zakończone będą jeszcze w tym roku.

 • Grudzien2020.webp
  Grudzień 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q oraz jeden z międzynarodowych liderów przemysłu, podpisali umowę na opracowanie studium wykonalności wielkoskalowych elektrowni fotowoltaicznych oraz przygotowanie koncepcji instalacji wytwórczych wraz z wprowadzeniem mocy bezpośrednio do obiektów Klienta.

 • Generalne wykonawstwo: Z przyjemnością informujemy, że konsorcjum firm P&Q Sp. z o. o. oraz PBDI S.A. otrzymało polecenie rozpoczęcia prac związanych z budową Farmy Wiatrowej Kuślin. Naszym Klientem jest SEVIVON, spółka należąca do WKN (PNE Group). Na farmę składa się dwanaście turbin wiatrowych o łącznej mocy około 40 MW. W zakresie prac realizowanych przez P&Q jest budowa stacji elektroenergetycznej 110/30kV w technologii GIS. Zakończenie Inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

 • Listopad2020.webp
  Listopad 2020

 • Generalne wykonawstwo: P&Q podpisało kolejną umowę na realizację w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wybuduj) stacji elektroenergetycznej 110/30 kV wraz z przyłączem 110 kV dla potrzeb farmy wiatrowej o mocy około 50 MW. W naszym zakresie będzie również przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z uzyskaniem EON i ION. Powyższe prace zostaną wykonane dla jednego ze światowych liderów branży energetyki odnawialnej.

 • Pazdziernik2020.webp
  Październik 2020

 • Generalne wykonawstwo: Podpisaliśmy kolejną umowę na budowę farmy wiatrowej. W formule BoP, w ramach konsorcjum z firmą PBDI S.A., P&Q zaprojektuje, wykona i uruchomi infrastrukturę wysokiego napięcia wraz ze stacją energetyczną WN/SN Farmy Wiatrowej Krasin. W naszym zakresie leży także kompleksowe przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z przyłączeniem oraz rozruchem farmy wiatrowej.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj), kolejny projekt fotowoltaiczny na zlecenie jednego z europejskich liderów OZE.

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q oraz spółka należąca do jednej z największych grup energetycznych naszego regionu, podpisały umowę na prace deweloperskie oraz uzyskanie pozwolenia na budowę dotyczącego projektu parku fotowoltaicznego o łącznej mocy zainstalowanej około 50 MW.

 • wrzesien2020.webp
  Wrzesień 2020

 • Generalne wykonawstwo: P&Q podpisało umowę dotyczącą budowy w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj) stacji elektroenergetycznej 110/30kV w technologii GIS dla potrzeb farmy wiatrowej o mocy ponad 30MW.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj), kolejnych siedem projektów fotowoltaicznych o mocy 1 MW każdy.

 • sierpien2020.webp
  Sierpień 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q wykonuje kompleksowy projekt budowlany zamienny GPO 110/30kV dla potrzeb farmy wiatrowej o mocy ponad 60MW.

 • Doradztwo i projektowanie: na zlecenie jednego z naszych Klientów P&Q zaprojektuje i uzyska pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 6 MW wraz z przyłączem SN do sieci dystrybucyjnej.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj), osiem projektów fotowoltaicznych o mocy 1 MW każdy.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj), siedem projektów fotowoltaicznych o mocy 1 MW każdy.

 • lipiec2020.webp
  Lipiec 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q realizuje cztery projekty budowlane farm fotowoltaicznych – każdy o mocy 1,0 MW – wraz z doradztwem w zakresie uzyskania promesy koncesji i złożenia wniosku o dopuszczenie do aukcji URE.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q zaprojektuje i wykona, jako generalny wykonawca, prace elektroenergetyczne, budowlane i uruchomienie na potrzeby kompensacji mocy biernej na napięciu 110 kV farmy wiatrowej o mocy ponad 100 MW na zlecenie jednego z liderów europejskiej energetyki odnawialnej.

 • 6.webp
  Czerwiec 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q opracowuje koncepcję przyłączenia kilkunastu dużych farm fotowoltaicznych do sieci przesyłowej i dystrybucyjnej.

 • Konsulting: P&Q reprezentuje Sprzedającego w transakcji akwizycji udziałów pakietu projektów fotowoltaicznych gotowych do wybudowania o mocy około 15 MW.

 • Doradztwo i projektowanie: na zlecenie jednego ze światowych liderów branży OZE P&Q zaprojektuje i uzyska pozwolenie na budowę wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej (o mocy ponad 100 MW).

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna, w formule generalnego wykonawstwa (zaprojektuj i wykonaj), kolejne dwa projekty fotowoltaiczne o mocy 1 MW każdy. Generalne wykonawstwo: P&Q zaprojektuje i wykona, jako generalny wykonawca, prace elektroenergetyczne (eBoP) na potrzeby farmy wiatrowej o mocy około 30 MW na zlecenie jednego z liderów europejskiej energetyki odnawialnej.

 • maj2021-1.webp
  Maj 2020

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna realizację (zaprojektuj + wykonaj) 9 farm fotowoltaicznych dla jednego ze światowych liderów inwestycji PV. Zakończenie budowy wszystkich tematów zaplanowane jest na rok 2020.

 • kwiecien2020.jpg
  Kwiecień 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q uzyskało od jednego z europejskich liderów energetyki odnawialnej zlecenie na kompleksowe doradztwo przy budowie farmy wiatrowej o mocy ok. 15 MW.

 • Generalne wykonawstwo: P&Q rozpoczyna kompleksową budowę (wraz z dostawą paneli i inwerterów) farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW.

 • Doradztwo i projektowanie: na zlecenie jednego z naszych Klientów wspieramy go w przygotowaniu do budowy projektów wiatrowych o mocy ponad 100 MW.

 • marzec2021-1.webp
  Marzec 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q wykonuje kompleksowy projekt budowlany farmy wiatrowej wraz z przyłączem do sieci dystrybucyjnej.
 • Doradztwo i projektowanie: z dumą i satysfakcją informujemy, że P&Q wspiera jednego z międzynarodowych liderów branży w zakresie akwizycji projektów OZE na terenie Polski.

 • 12.webp
  Luty 2020

 • Doradztwo i projektowanie: dla jednego z naszych Klientów wykonamy analizę możliwości przyłączenia dodatkowych mocy wytwórczych do funkcjonującej infrastruktury energetycznej wysokiego napięcia.

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q wykona wielowariantową analizę przyłączenia kilkunastu wielkoskalowych farm fotowoltaicznych do sieci przesyłowej.

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q pozyskało kolejne zlecenia na wykonanie projektów budowlanych farm fotowoltaicznych. Doradztwo i projektowanie: na zlecenie jednego z wiodących inwestorów w branży OZE projektujemy infrastrukturę energetyczną wysokiego napięcia farmy wiatrowej przyłączanej do sieci przesyłowej.

 • styczen2020.webp
  Styczeń 2020

 • Doradztwo i projektowanie: P&Q otrzymało zlecenie na zaprojektowanie farmy wiatrowej wraz z przyłączeniem do sieci dystrybucyjnej wysokiego napięcia.

 • Kontakt

  P&Q

  ul. Króla Zygmunta Augusta 24

  15-136 Białystok (Polska)


  P&Q

  ul. Choroszczańska 33

  15-732 Białystok (Polska)


  Biuro Techniczne P&Q

  ul. Jana Sobieskiego 27

  81-781 Sopot (Polska)


  Skontaktuj się z nami